Rozpoczął się Ethno Port Poznań
Piątkowe spotkanie prasowe oficjalnie rozpoczęło tegoroczną edycję festiwalu Ethno Port Poznań. Muzyka z różnych zakątków świata i międzynarodowa publiczność zagoszczą w stolicy Wielkopolski już po raz szesnasty!
Podczas spotkania prasowego, które odbyło się w piątek w samo południe na Dziedzińcu Zamkowym obecni byli między innymi: Justyna Makowska – dyrektorka Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, Zofia Starikiewicz – zastępczyni Dyrektorki Centrum Kultury ZAMEK, Bożena Szota i Andrzej Maszewski – organizatorzy Festiwalu Ethno Port Poznań. Na spotkaniu z dziennikarzami pojawili się również artyści, którzy zaprezentują swoją unikalną twórczość podczas tegorocznej edycji festiwalu.
Ethno Port Poznań muzycznie
Koncerty będą odbywać się aż w trzech różnych przestrzeniach: w Sali Wielkiej CK Zamek, na Dziedzińcu Zamkowym, a także – po raz pierwszy w tym roku – w Parku im. Adama Mickiewicza. Koncerty, które zagoszczą w parku będą dostępne dla szerokiej publiczności i przybliżą artystów poruszających się w różnorodnych kulturach i gatunkach muzycznych. Już w piątek na parkowej scenie wystąpi zespół Bohemian Betyars z Węgier, dzień później zagra Conjunto Papa Upa z Holandii, a w niedzielę odbędzie się występ ukraińsko-kanadyjskiego zespołu Balaklava Blues. Bilety na koncerty odbywające się w parku można kupić za symboliczne 5 zł.
Warsztatowo i różnorodnie
Ethno Port to nie tylko muzyka i koncerty, ale również warsztaty, które poprowadzą zaproszeni artyści. Już w sobotę o godzinie 13:00 na Dziedzińcu Zamkowym odbędą się warsztaty wokalno-rytmiczne prowadzone przez członków formacji NDIMA z Konga. Z kolei w niedzielę, w Sali Pod Zegarem będzie można uczestniczyć w warsztatach rytmicznych, które poprowadzi zespół ZENE’T PANON z wyspy Reunion.
Ponadto w ramach festiwalu Ethno Port odbędą się warsztaty wyplatania koszyków, czy warsztaty z komiksów prowadzone przez Maxa Skorwidera.
Przez cały czas trwania festiwalu, w Parku im. Adama Mickiewicza czynny będzie kiermasz, na którym z pewnością nie zabraknie rękodzieła z różnych stron świata, wyjątkowej etno-mody, czy produktów rzemieślniczych. Będzie można również spróbować smaków świata w specjalnie przygotowanym kąciku gastronomicznym. Będzie kolorowo i różnorodnie.
Własna koszulka z Ethno Port
Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zrobienia własnej koszulki festiwalowej. Na specjalnie przygotowanym stoisku w szatni Holu Wielkiego będzie można wykonać etniczny nadruk na własnej bawełnianej koszulce lub torbie. Niesamowite projekty szablonów przygotowała Daria Mielcarzewicz – graficzka, projektantka, fotografka, która tworzy prace graficzne, projektuje okładki, ilustruje. Aby stworzyć wyjątkową pamiątkę z festiwalu, wystarczy przyjść do CK Zamek z własną koszulką i, pod czujnym okiem artysty grafika Kornela Ofierskiego, przygotować etno-koszulkę.
Festiwal Ethno Port Poznań potrwa do niedzieli, 25 czerwca.