Kulturalne rozmaitości

Kino Teatr Apollo po remoncie

W piątek, 29 września odbyło się uroczyste, filmowe otwarcie jednego z najstarszych poznańskich kin. Kino Teatr Apollo, bo o nim mowa, zaprosiło widzów do wyremontowanych wnętrz, w których przez cały weekend odbywały się wyjątkowe seanse filmowe.

Kino Teatr Apollo już od 170 lat wzbogaca kulturalny krajobraz Poznania. Powstał w 1846 roku jako Ogród Rozrywkowy Odeon. Następnie został przekształcony w Pasaż Apollo, w którym znajdowały się sale kinowe i teatralne, scena plenerowa, a nawet restauracje. W pasażu były także altany ogrodowe, w których odpoczywali przybywający goście.

Gwiazdy w Apollo

Na przestrzeni lat występowali tutaj tacy artyści jak Ignacy Jan Paderewski czy Eugeniusz Bodo.

W XX wieku swoją działalność rozpoczęło Kino Metropolis, które, po wybuchu II wojny światowej, przybrało nazwę Teatru Varietes Metropol. W roku 1945 budynek kina został całkowicie zniszczony.

Początek XXI wieku to odbudowa i remont Kino Teatru Apollo. Wnętrze budynku zachowało swój unikatowy styl i nawiązuje do epoki art déco. W przestrzeni przy ul. Ratajczaka ponownie zagościły wydarzenia kulturalne – seanse filmowe i spektakle teatralne.

Kino Teatr Apollo zaprasza widzów

W piątek, 29 września odbyła się inauguracja kina Apollo. Widzowie obejrzeli dwa tytuły: film komediowy Teściowie 2 w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej oraz – przedpremierowo – amerykańsko-koreański dramat Poprzednie życie wyreżyserowany przez Celine Song.

Kino Teatr Apollo zaprasza widzów do świata kultury. W najbliższym czasie zaplanowane są nie tylko seanse filmowe, ale także spektakle z gwiazdorskimi obsadami. Na teatralnej scenie zostaną wystawione takie spektakle gościnne jak: Pikantni, Dobrze się kłamie, Porwanie, Prawda, Berek, czyli upiór w moherze 2, Ślub doskonały, Klaps! 50 twarzy Greya i Testosteron.

[fot. Kino Teatr Apollo]